دانشگاه تارتو استونی

تحصیل در دانشگاه تارتو استونی

دانشگاه تارتو استونی

اطلاعات کلی دانشگاه

 • نام دانشگاه (فارسی)

  :

  دانشگاه تارتو

 • نام دانشگاه (لاتین)

  :

  University of Tartu - UT

 • محل دانشگاه

  :

  اروپای شمالی/ کشور استونی/ شهر تارتو

 • سال تاسیس

  :

  1632 میلادی

 • زبان آموزشی دانشگاه

  :

  انگلیسی/ استونیایی/ روسی

 • زبان رسمی کشور

  :

  استونیایی

 • تعداد دانشجویان (کل / بین المللی)

  :

  16 هزار نفر / 2 هزار نفر

 • وب سایت دانشگاه

  :

  //www.ut.ee/et

 • تعداد دانشکده ها

  :

  9 دانشکده

 • تعداد رشته های آموزشی به تفکیک مقطع تحصیلی

  :

  30 رشته کارشناسی / 10 رشته کارشناسی ارشد و دکترا

 • رتبه دانشگاه (شانگهای)

  :

  300 الی 400

 • رتبه دانشگاه (Qs)

  :

  300

 • شاخه های تحصیلی / رشته های اصلی دانشگاه

  :

  علوم پزشکی، فنی مهندسی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، فلسفه، تربیت بدنی، ریاضی و علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش، حقوق و الهیات، علوم پایه و فناوری

معرفی و بررسی تخصصی دانشگاه

دانشگاه تارتو استونی را بهتر بشناسیم

دانشگاه تارتو استونی – University of Tartu در تاریخ ۳۰ ژوئن سال ۱۶۳۲ در شهر تارتو کشور استونی توسط پادشاه سوئدی تاسیس شد که با استقبال زیادی توسط علاقه مندان به تحصیل روبرو شد. این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های شمال شرق اروپا به شمار می آید. با شروع جنگ های میهنی، دانشگاه تارتو از تاریخ ۱۶۵۶ الی ۱۶۶۵ دچار تعطیلی مطلق شد. شروع و اوج پیشرفت دانشگاه تارتو استونی از قرن ۲۰ آغاز شد. این دانشگاه جنگ ها و آسیب های جنگی بسیاری را پشت سر گذاشت اما با تمام این ها دانشگاه تارتو استونی نخبگان و دانشمندان زیادی را در خود پرورش داد. دانشگاه تارتو استونی با جای دادن ۹ دانشکده، ۷۰ دپارتمان و ۴ کالج اکنون در رتبه ۳۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. از آنجایی که کشور استونی سال های زیادی تحت سلطه کشورهایی نظیر سوئد، دانمارک و روسیه بوده، پادشاه سوئد نقش موثری در تاسیس این دانشگاه داشت. در حال حاضر کشور استونی یکی از امن ترین کشورهای قاره اروپا است.

جایگاه و رتبه جهانی دانشگاه تارتو استونی

دانشگاه ملی و دولتی تارتو کشور استونی با قرار گرفتن در دومین شهر بزرگ کشور استونی به عنوان یک نماد مهم در این کشور پابرجاست چرا که  این دانشگاه در مسیر علمی و آموزشی خود برنده دو جایزه نوبل پزشکی و شیمی شده است. این دانشگاه بزرگترین و معروفترین دانشگاه کلاسیک استونی است و در رتبه اول دانشگاه های استونی قرار دارد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر نزدیک به ۱۶ هزار نفر است که نزدیک به ۲ هزار نفر آن دانشجوی خارجی و بین المللی هستند که سالانه بر تعداد آن ها افزوده می شود. این دانشگاه سالانه ۳۰۰۰ مقاله پژوهشی و تحقیقاتی را در مجلات دانشگاهی جهان به چاپ می رساند. براساس اطلاعات موجود در وب سایت ISI، دانشگاه تارتو استونی از معدود دانشگاه هایی است که در زمینه زیست شناسی، شیمی، محیط زیست، علوم جانوری و گیاهی تحقیقاتی فراوانی انجام می دهد و به اکثر پروژه های خود جامه عمل می پوشاند. دانشگاه تارتو استونی هم اکنون جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر منطقه بالتیک اروپا به شمار می آید. در سال ۲۰۱۸ دانشگاه تارتو استونی مقام ۳۰۰ رتبه بندی  QS  را از آن خود کرد. براساس رتبه بندی شانگاهای دانشگاه تارتو استونی در سال ۲۰۱۷ رتبه ۴۰۰ الی ۵۰۰ را داشت که در سال ۲۰۱۸ این رتبه به ۳۰۰ الی ۴۰۰ رسید که نشان از ارتقاء چشمگیر این دانشگاه است.

دانشگاه تارتو استونی و دانشجویان خارجی آن

دانشگاه تارتو استونی به جهت قرار گرفتن در شمال اروپا و حوزه بالتیک دارای روابط آموزشی و علمی بین المللی مناسبی با دانشگاه های مختلف است. دانشگاه تارتو استونی سالانه بالغ بر ۱۵۰۰ دانشجو بین المللی را از سراسر جهان پذیرش می کند. در دانشگاه تارتو استونی اساتید بین المللی با زبان های روسی و انگلیسی اقدام به تدریس و آموزش دانشجویان بین الملل می کند. دانشگاه تارتو استونی دو رشته علوم کامپیوتر و مهندسی IT را به ۳ زبان انگلیسی، استونی و روسی توسط اساتید بین المللی آموزش می دهد. از شرایط ویژه شگفت انگیز تحصیل در دانشگاه تارتو استونی این است که دانشجویان پس از اقامت و تابعیت در کشور استونی می تواند بدون ویزا به کشورهای دیگر از جمله آمریکا سفر کند.

تحصیل در دانشگاه تارتو استونی همراه با بورسیه تحصیلی

کشور تارتو استونی به تحصیل رایگان در سطح جهان معروف است. دانشگاه تارتو همواره خود را موظف می داند که دانشجویان بین المللی خود را بیمه کند. این دانشگاه با ارائه دادن دروس به زبان های استونیایی، روسی و انگلیسی می تواند محل مناسبی به جهت تحصیل باشد. دانشگاه تارتو استونی به دانشجویان خود ماهانه ۳۵۰ یورو به منظور تامین مخارج زندگی می دهد که البته این مبلغ متغیر است به طوری که دانشجویان دکترا ۴۰۰ الی ۴۵۰ یورو به منظور تحصیل در دانشگاه تارتو استونی دریافت می کنند. دانشجویان بین المللی به منظور ارائه پایان نامه و پژوهش های خود می توانند تا مبلغ ۱۵۰۰ یورو از دانشگاه تارتو کمک هزینه دریافت کنند. این دانشگاه به علت دارا بودن شرایط مناسب و روابط عالی بین المللی می تواند دانشجویان خود را در صورت داشتن رزومه قوی به کشور هایی نظیر آلمان، نروژ و فنلاند بورسیه کند. لازم به ذکر است که مدرک دانشگاه تارتو استونی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران است.

متقاضیان چه رشته هایی می توانند در دانشگاه تارتو استونی تحصیل کنند؟

دانشگاه تارتو با دارا بودن ۹ دانشکده متفاوت از قبیل علوم پزشکی، فنی مهندسی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، فلسفه، تربیت بدنی، ریاضی و علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش، حقوق و الهیات، علوم پایه و فناوری قابلیت جای دادن دانشجویان داخلی و بین المللی زیادی را دارد. دانشگاه تارتو استونی با شیوه آموزش و تدریس لیسانس ۳ الی ۴ ساله و کارشناسی ارشد ۲ ساله و دکترا ۳ تا ۵ ساله به سه زبان روسی، استونیایی و انگلیسی هر ساله آمار خروجی و ورودی زیادی است. از شرایط ویژه تحصیل در دانشگاه تارتو استونی می توان به این اشاره کرد که فارغ التحصیلان بین المللی در این دانشگاه تا ۶ ماه مهلت دارند تا در این کشور اقدام به اشتغال کنند. این دانشگاه فاقد شرایط سنی خاصی است که این مورد سبب می شود تا دانشجویان در هر سنی مشتاق به تحصیل در دانشگاه تارتو استونی شوند.

لذت زندگی و تحصیل در شهر تارتو استونی

کشور استونی یکی از کشور های امن قاره اروپا و از کم جمعیت ترین کشورهای این قاره است که تحصیل و زندگی را برای شما آسان می کند. شهر تارتو با معماری شگفت انگیز و فرهنگ نزدیک به کشور روسیه می تواند محل مناسبی به جهت تحصیل و زندگی باشد. این کشور علیرغم آب و هوا سرد روسیه دارای آب هوای مناسب و مطلوبی به جهت زندگی است. کشور استونی در صنعت و صادرات نساجی، چوب و صنایع غذایی بسیار موفق است. این کشور دارای آزادی بیان، آزادی اقتصادی و فرهنگ فوق العاده خوبی است که زندگی و مهاجرت در این کشور را برای شما آسان تر خواهد کرد.

هزینه های زندگی در شهر تارتو استونی

دانشگاه تارتو استونی به دانشجویان خود امکان اسکان در خوابگاه را می دهد اما اگر به هر دلیلی شما امکان استفاده از خوابگاه را ندارید هزینه زندگی در کشور استونی بسیار مناسب است به طوری که هزینه اجاره خانه در شهر تارتو حدود ۳۵۰ الی ۴۰۰ یورو متغیر است. هزینه یک وعده غذایی در شهر تارتو کشور استونی ۷ الی ۱۰ یورو و هزینه حمل و نقل در این کشور حدود ۳ الی ۵ یورو است. هر دانشجو در کشور استونی بسته به مدرک تحصیلی خود قابلیت کار کردن ۱۰ الی ۴۰ ساعت در هفته را به بهای ۴۰۰ الی ۱۱۰۰ یورو را دارا می باشد که می تواند نقش موثری در هزینه های زندگی داشته باشد. به طور معمول هزینه زندگی در شهر تارتو استونی حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ یورو در ماه برای یک دانشجو است.

فرم مشاوره رایگان

مشاوره اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

جهت مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما با شما می توانید فرم روبه رو را پر کرده و برای ما ارسال کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

خود را در اولویت قرار دهید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نظرات دانشجویان

محل دانشگاه روی نقشه

دانشگاه های دیگر این کشور

نظرات و نقد و بررسی کاربران

پاسخی بگذارید

keyboard_arrow_up