دیپلم ib
دیپلم a level
1- تحصیل در مقطع پیش دبیرستانی و دبیرستان (پایه 9 الی 12) به دو زبان در اروپا

دانش آموزان مقطع دوم دبیرستان در کلاس های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم شرکت می کنند. کلیه آموزش ­ها به زبان انگلیسی و زبان مجاری توسط اساتید با تجربه بین المللی انجام می شود. سطح زبان انگلیسی فارغ التحصیلان این دوره در حد زبان مادری ارزیابی می شود و دانش ­آموزان فارغ التحصیل توان شرکت در آزمون های بین ­المللی و آزمون های ورودی دانشگاه ­ها را خواهند داشت. هدف مهم آموزش در این مقطع تربیت دانش ­آموزانی است که بتوانند با موفقیت و به صورت مستقل در هریک از دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکای شمالی به ادامه تحصیل بپردازند. تاکید اصلی همکاران و بر علوم زیستی، شیمی، زبان انگلیسی، فیزیک و ریاضیات است.

علاوه بر این توسعه توانمندی های فردی، مهارت های زندگی، تعهدات زیست محیطی به عنوان شهروند جهانی، آشنایی و پذیرش مسئولیت ­های اجتماعی و فراگیری روش ­های برقراری ارتباط صحیح و موثر به هر یک از زبان های یاد گرفته شده از اهداف اصلی این دوره های آموزشی است. فارغ­ التحصیلان ما در بهترین دانشگاه های بین المللی پذیرفته می ­شوند و با موفقیت تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه می دهند.

اردوهای علمی و تفریحی در کشورهای اروپایی از دیگر برنامه های آموزشی است. آموزش بر مبنای PBL یا مسئله محوری، تفکر تحلیلی و انتقادی، فن ارائه و ارتباط از بنیان های آموزشی است. کالج بین المللی اویسینا در بوداپست مجارستان به عنوان مرکز رسمی آزمون های PEARSON-EDEXCEL فعالیت می کند. این مرکز مجوز آموزش و برگزاری آزمون های I.G.C.S.E (دیپلم متوسطه کمبریج) و A-Level (پیش دانشگاهی کمبریج) را دارد و این خدمات را به دانشجویان خود و دیگر متقاضیان ارائه می دهد.

دیپلم a-level

دوره دیپلمA- Level در سیستم آموزشی کشور انگلستان و ولز به معنی دو سال پایانی دوره دبیرستان و دریافت دیپلم متوسطه است. این دوره معادل سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی در ایران است. این دیپلم در اکثر کشورهای دنیا به عنوان مدرک معتبر برای ورود به دانشگاه پذیرفته می¬ شود، بخصوص در کشورهایی مثل انگلستان، کانادا و استرالیا. اما می توان گفت شیوه اصلی پذیرش دانشجو در کشور انگلستان بویژه در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی از مسیر A – Level عبور می کند.

دانش آموزان ایرانی که مدرک پیش دانشگاهی دارند و تمایل به ادامه تحصیل در یکی از رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی کشور انگلستان به طور مثال دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، UCL و … دارند بایستی یک دوره ۲ ساله A – Level را بخوانند و در صورت موفقیت در آزمون سراسری این دوره جذب دانشگاه های انگلستان در این رشته ها شوند.

جهت ورود به دوره دیپلم A – Level دانش آموزان ایرانی باید مدرک پایان دوره متوسطه خود را ارائه دهند و همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ۵/۵ نیز ضروری است. متقاضیانی که مدرک آیلتس را نداشته باشند پس از تعیین سطح زبان انگلیسی خود در محل مدرسه و کالج، در صورت نیاز می توانند در دوره آموزش زبان در همان مدرسه و کالج شرکت کرده و پس از قبولی وارد دوره A – Level شوند. حداقل سن برای ورود به دوره A – Level، ۱۶ سال تمام است.

دیپلم بین المللی IB

IBInternational Baccalaureate یک سازمان آموزشی انتفاعی بین المللی است که در شهر ژنو سوئیس در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده است. این سازمان برنامه های آموزشی خود را ویژه دانش آموزان از سنین ۳ الی ۱۹ سال ارائه می دهد. این سازمان سیستم آموزشی خود را بر اساس سه زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی در بیش از ۳۵۰۰ مدرسه در بیش از ۱۴۰ کشور جهان پیاده سازی و پشتیبانی می کند. برنامه های آموزشی این موسسه به تایید دولت های بریتانیا، آمریکا، کانادا و استرالیا رسیده است.

هدف موسسه  IBعبارت است از تربیت جوانانی کنجکاو، جستجوگر، با دانش، مطلع و دلسوز که تلاش خود را برای ساختن دنیایی بهتر و آرام ‌تر از طریق درک فرهنگ های گوناگون و رعایت احترام به یکدیگر انجام می‌دهند. DP دوره­ای دو ساله است که پس از پایان این دوره دانش­آموزان برای گرفتن دیپلم بین­المللی IB می­توانند در امتحانات پایانی شرکت کنند. افرادی می توانند کاندیدای دوره دو ساله DP شوند که حداقل سن ۱۶ سال را داشته باشند و با احتساب ۲ سال آموزش به ۱۸سال برسند. نظر به اینکه دیپلم IB، دیپلم استاندارد بین­المللی است مورد تایید و پذیرش اکثر دانشگاه های معتبر جهان قرار دارد.

دیپلم بین المللی
 • والدینی که به دنبال قرار دادن فرزند خود در یک محیط آموزشی کاملا استاندارد و پس از آن ورود فرزندانشان به دانشگاه های معتبر جهان هستند.
 • دانش آموزان علاقه مند که متقاضی تحصیل در رشته ای مشخص در دانشگاه های سراسر جهان بویژه کشورهای اروپایی، انگلستان و کانادا هستند.
 • دانش آموزان ایرانی سال اول و یا دوم دبیرستان که علاقه مند به اخذ مدرک دیپلم بین المللی هستند.
 • متقاضیانی که علاقه مند به حضور در یک محیط بین المللی آموزشی قبل از ورود به دانشگاه هستند.
اخذ دیپلم A-Level و یا دیپلم IB

تحصیل در دانشگاه های اروپا، کانادا، استرالیا و آمریکا شاید آرزوی بسیاری از نوجوانان و جوانان در ایران باشد. همچنین بسیاری از والدین برای فرزندان خود آرزوهای بسیاری در زمینه های تحصیلی و شغلی دارند.

یکی از بهترین مسیرهایی که می تواند آینده مناسبی را برای دانش آموزان رقم بزند و آن ها بتوانند در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه های معتبر جهان مشغول به تحصیل شوند، گذراندن دوره های مدرک دیپلم A-Level و یا دیپلم IB است. داشتن هر یک از این دیپلم ها برای دانش آموزان می تواند آینده درخشانی را پیش روی آن ها قرار دهد و راه را برای ورود آسان و بدون آزمون به دانشگاه های معتبر از جمله کمبریج، آکسفورد و … هموار کند.

ورود به این مسیر یعنی ورود به یک مسیر برنامه ریزی شده و دقیق همراه با آینده ای درخشان برای سنین ۱۵ الی ۱۹ ساله و قرار گیری در یک محیط آکادمیک بین المللی.

خدمات ویژه گروه آریا ویزابرای علاقه مندان اخذ دیپلم های بین المللی در اروپا

 • مشاوره تحصیلی و شغلی ( دوره و محتوای آموزشی، هزینه های تحصیل و زندگی)
 • اخذ پذیرش از کالج بین المللی اویسینا و کمک به اخذ ویزای تحصیلی شینگن
 • کمک به اقامت در شهر بوداپست (اجاره خوابگاه و یا آپارتمان) و خرید بیمه
 • کمک به انتقال شهریه دوره آموزشی و سفر به کشور مجارستان و شهر بوداپست
 • برنامه ریزی جهت ملاقات والدین با دانش آموزان بویژه در ایام نوروز در کالج
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آموزش و تحصیل
دیپلم ib

دریافت کتابچه اطلاعات کامل تحصیل در مقطع دبیرستان در اروپا

مشاوران ما در اسرع وقت جهت راهنمایی با شما تماس خواهند گرفت

جهت دریافت کتابچه اطلاعات کامل تحصیل در مقطع دبیرستان و اخذ دیپلم های بین المللی Level-A و IB در اروپا فرم مقابل را پر کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .