تحصیل پزشکی در اروپا
کتاب های یونی مد
شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی دانشگاه های اروپا

تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های معتبر اروپا بویژه تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا و تحصیل داروسازی در اروپا بنا به شرایط پذیرش هر دانشگاه متفاوت است.

آزمون ورودی، گذراندن دوره پریمدیکال یا پیش پزشکی، مدرک زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد، مدرک پیش دانشگاهی، شرایط سنی، شرط معدل و … از شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی اروپا است. امکانات آموزشی استاندارد، شرایط پیچیده و استرس زای کنکور سراسری در کشور، عدم موفقیت در کسب رشته مناسب در ایران، اخذ مدرک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر جهان و همچنین کسب تجربه زندگی و تحصیل همزمان در کشورهای اروپایی از دلایل اصلی تحصیل پزشکی در اروپا است.

اولین مرحله جهت تحصیل پزشکی در اروپا، کسب اطلاعات لازم جهت شرایط ورود و پذیرش دانشگاه ها است. اکثر دانشگاه های معتبر اروپایی که مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، جهت پذیرش دانشجو در رشته های علوم پزشکی، آزمون ورودی برگزار می کنند. آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا اکثرا شامل دروس تخصصی از جمله زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی عمومی و آلی، آناتومی انسان، فیزیولوژی، زبان عمومی و زبان پزشکی است.

این دروس که به عنوان دروس علوم پایه پزشکی مطرح هستند، در اکثر دانشگاه های معتبر اروپا مشترک است و هر دانشگاه برحسب قوانین و مقررات خود دروس دیگری را از جمله فیزیک، ریاضی، هوش و منطق را وارد این آزمون می کند. آزمون ورودی دانشگاه ها معمولا شامل دو بخش کتبی (آزمون تستی) و بخش شفاهی (آزمون مصاحبه) است. این آزمون ها به طور معمولا در محل خود دانشگاه ها و معمولا در چند تاریخ برگزار می شود و شانس قبولی و پذیرش را برای متقاضیان امکان پذیر می کند.

بهترین مسیر اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های اروپا

متقاضیان ایرانی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی اروپا و تحصیل به زبان انگلیسی باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و آن را با موفقیت پشت سر بگذرانند. جهت آمادگی بالا برای شرکت در این آزمون ها و موفقیت در آن، دانشگاه ها دوره های آموزشی را به عنوان دوره پریمدیکال در کالج های خود برگزار می کنند و متقاضیان بومی و بین المللی در طول یک سال تحصیلی به آموزش دروس تخصصی علوم پایه پزشکی که مباحث اصلی آزمون های ورودی هستند، می پردازند. علاوه بر کالج های دانشگاهی، کالج های خصوصی نیز در اروپا به فعالیت می پردازند و متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا، تحصیل داروسازی در اروپا را هم برای آزمون کتبی و هم آزمون مصاحبه به آمادگی کامل برساند. کالج اویسینا در شهر بوداپست مجارستان، از بهترین کالج های پزشکی در اروپا به شمار می آید.

ویژگی های شاخص کتاب ها و پکیج یونی مد - UniMed

با توجه به اینکه آزمون ورودی دانشگاه های اروپا از مباحث علوم پایه پزشکی است، محتوای پکیج های آموزشی آریا ویزا که نام کتاب های یونی مد – UniMed نیز متناسب با نوع آزمون های ورودی تالیف شده است. دروس زیست شناسی سلولی و مولکولی، ژنتیک پزشکی، آناتومی، شیمی عمومی، شیمی آلی، فیزیولوژی پزشکی، میکروبیولوژی، ایمنی شناسی، بیوشیمی، زبان انگلیسی عمومی و مدیکال ترمینولوژی تالیف شده است و همچنین کتاب نمونه سوالات چهارگزینه ای شیمی، زیست شناسی و زبان انگلیسی به همراه پاسخ نامه نیز در کنار دیگر کتاب های یونی مد – UniMed به متقاضیان ارائه می شود. ویژگی های شاخص پکیج یونی مد تالیف شده توسط گروه آریا ویزا:

  • زبان سلیس، شیوا و روان آموزشی و تالیف شده به زبان انگلیسی
  • پوشش دهی حداکثری مطالب آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا
  • بهره گیری از سرفصل های بین المللی و استفاده از منابع آموزشی استاندارد
  • تالیف شده توسط اساتید بین المللی با سابقه سال ها تدریس در کالج های اروپایی
  • محتوای آموزشی همراه با نمونه سوالات بخش بندی شدی دارای پاسخ نامه
  • همراه با کتابچه سوالات مصاحبه آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا
یونی مد

متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا و تحصیل داروسازی در اروپا می توانند با مطالعه پکیج های آموزشی گروه آریا ویزا یه نام کتاب های یونی مد – UniMed خود را برای شرکت و موفقیت در آزمون ورودی بیش از ۷۰ دانشگاه معتبر در حدود ۱۵ کشور اروپایی آماده کنند.

اطلاعات مربوط به دانشگاه ها و شرایط پذیرش هر یک از این دانشگاه ها و همچنین شرایط تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی به صورت مجزا در وب سایت آریا ویزا قابل مشاهده و مطالعه است. متقاضیان می توانند با مطالعه پکیج های یونی مد در آزمون ورودی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشورهای مجارستان، جمهوری چک، ترکیه، ایتالیا، انگلستان، روسیه، لتونی، استونی، لهستان، کرواسی، اسلوواکی، صربستان، نروژ، سوئد، دانمارک، اتریش و … شرکت کرده و با موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه و کشور مورد نظر خود، به تحصیل در رشته مورد علاقه به زبان انگلیسی از بین رشته های علوم پزشکی پردازند.

علاقه به تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی و دیگر رشته های علوم پزشکی در متقاضیان ایرانی، بر هیچ کس پوشیده نیست. از آنجا که روش اصلی اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی اروپا، آزمون ورودی و موفقیت در آن است، داشتن دانش کافی در دروس علوم پایه پزشکی یک ضرورت به شمار می آید.

از این رو گذراندن دوره پریمدیکال در یک کالج بین المللی در اروپا پیشنهاد اصلی ما است. متقاضیانی که شرایط گذراندن دوره یک ساله پریمدیکال را در کالج پزشکی بنا به هر دلیلی (شرایط زندگی، هزینه های دوره کالج و اقامت و …) ندارند، می توانند خود به صورت شخصی به مطالعه دروس علوم پایه پزشکی به زبان انگلیسی بپردازند و خود را جهت آزمون ورودی آماده سازند.

کتاب ها و پکیج های آموزشی یونی مد – UniMed با استانداردهای آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا و کانادا و توسط اساتید بین المللی و با تجربه تالیف و گردآوری شده است و پاسخگوی بخش اعظم نیازهای مخاطبان ایرانی است.

پکیج کتاب های یونی مد ، مناسب برای آمادگی آزمون ورودی رشته های پزشکی در بیش از ۷۰ دانشگاه و ۱۵ کشور اروپایی