Cart 0

دوره آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا – IMAT

نحوه پذیرش پزشکی دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های پزشکی ایتالیا جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی، دندانپزشکی، جراحی و … آزمون ورودی به نام آزمون IMAT برگزار می کنند. آزمون IMAT یا International Medical Admission Test به عنوان آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی دانشگاه های معتبر ایتالیا است. این آزمون به صورت کتبی بوده و در مدت ۹۰ دقیقه برگزار می شود. ساختار آزمون شامل ۶۰ سوال در ۴ بخش ۱- دانش عمومی (۲ سوال)، هوش و منطق (۲۰ سوال)؛ ۲- زیست شناسی (۱۸ سوال)؛ ۳- شیمی (۱۲ سوال)؛ ۴- ریاضی و فیزیک (۸ سوال) است. سوالات آزمون IMAT ایتالیا به صورت ۵ گزینه ای بوده و پاسخ ‌های غلط، مشمول نمره منفی هستند. امتیاز سوالات بدون پاسخ، صفر خواهد بود. امتیاز هر پاسخ درست، ۱٫۵ و هر پاسخ منفی برابر ۰٫۴- است. مجموع نمره این آزمون ۹۰ است. نکته مثبت آزمون ورودی IMAT ایتالیا  این است که این آزمون در بیش از ۲۰ کشور جهان برگزار می شود. بهترین شرایط سنی جهت پذیرش ایتالیا در رشته های علوم پزشکی سن بالای ۱۸ سال (و زیر ۲۷ سال) است. ثبت نام جهت شرکت در آزمون IMAT به صورت آنلاین از طریق وب سایت universitaly.it است.

 

معرفی دوره آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا

آزمون IMAT ایتالیا، آزمون ورودی رشته های پزشکی ایتالیا است. دوره های آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا یا آمادگی آزمون IMAT لازمه موفقیت جهت ورود به دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا است. دوره آمادگی IMAT معادل دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم پزشکی (Pre-University) نیز محسوب می شود. متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا با گذراندن این دوره در تهران به زبان انگلیسی و موفقیت در آزمون ورودی آیمت، می توانند در هر یک از دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ایتالیا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی پذیرفته شوند. نزدیک به ۱۵ دانشگاه دولتی در ایتالیا جهت پذیرش رشته های پزشکی از این آزمون استفاده می کنند. دانشپذیران با گذراندن دوره IMAT می توانند شانس بالایی جهت موفقیت در ورود به بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا داشته باشند.

دوره آمادگی آزمون آیمت

اهداف دوره آمادگی آزمون IMAT

  • آمادگی ویژه آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی
  • آموزش دروس علوم پایه پزشکی به مخاطبان جهت موفقیت در IMAT
  • توانمندی و یادگیری بخش مهمی از دروس سال اول و دوم دانشگاه
  • یادگیری موثر زبان جنرال انگلیسی (آیلتس) و زبان تخصصی پزشکی

 

دوره آمادگی آزمون IMAT مناسب برای چه متقاضیانی است؟

  • افرادی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا از در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی هستند.
  • فارغ التحصلان دوره دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک که تمایل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی ایتالیا دارند.
  • متقاضیانی که تمایل به گذراندن دوره آمادگی آزمون ورودی پزشکی ایتالیا در ایران و شهر تهران را دارند.

 

مباحث آموزشی دوره آمادگی آزمون IMAT

متقاضیان علاقه مند به تحصیل پزشکی در ایتالیا در دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا دروس زیر را بطور هدفمند و جامع آموزش می بینند:

 

۱ زیست شناسی (سلولی و مولکولی و ژنتیک) ۵ فیزیک
۲ شیمی عمومی و آلی ۶ دانش عمومی
۳ ریاضیات ۷ منطق و هوش (استدلال منطقی)
۴ آناتومی و فیزیولوژی ۸ زبان جنرال و زبان پزشکی

 

در دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا از کتاب هایی استفاده می شود که توسط اساتید بین المللی و متخصص آزمون IMAT تالیف شده است. این کتاب ها با زبانی ساده و قابل فهم و با توجه کامل به سرفصل های درسی مورد نیاز دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی تهیه و تدوین شده است. از آن جا که دروس دوره IMAT گسترده است، طبیعتا نیاز به انتخاب رفرنس های برتر متناسب با سیستم آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا است. این کتاب های آموزشی تحت عنوان کتاب و پکیج های آموزشی یونی مد شناخته شده است. کتاب های آموزشی و جزوه­ های مرتبط در این دوره در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. همچنین در دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا گروه آریا ویزا از اساتید متخصص و مجرب جهت آموزش بهره برده است. این اساتید با شناخت کامل آزمون IMAT، نقش موثری در موفقیت دانشپذیران جهت ورود به دانشگاه های ایتالیا ایفا می کنند.

آمادگی آزمون IMAT

معرفی سیستم آموزشی دوره IMAT

سیستم آموزشی دوره آمادگی آزمون IMAT در جهت برطرف کردن تمامی نیازهای آموزشی دانشجویان جهت کسب کرسی دانشگاه های مطرح کشور ایتالیا در رشته ها علوم پزشکی طراحی شده است. کلاس های حضوری آموزشی با استفاده از اساتید مجرب، استفاده از منابع استاندارد آموزشی به نام کتاب های یونی مد، برگزاری منظم آزمون های استاندارد هفتگی، میان دوره و پایان دوره، آموزش مفهومی و اصولی دروس مختلف با تاکید بر دروس زیست شناسی، شیمی، هوش و منطق، ریاضی و فیزیک بخشی از این سیستم آموزشی است. علاوه بر این موارد جلسات توجیهی و مشاوره ای مربوط به آزمون IMAT و معرفی کشورهایی که متقاضیان می توانند در این آزمون شرکت کنند، برگزار می شود. کلیه دروس دوره آمادگی آزمون آیمت از پایه و به زبان انگلیسی آموزش داده می­شود.

آزمون های دوره آمادگی  IMAT

به منظور افزایش میزان آمادگی متقاضیان در طول دوره IMAT برای موفقیت در تحصیل پزشکی در ایتالیا به طور معمول و به صورت هفتگی آزمون های پیشرفت تحصیلی به صورت تستی و براساس مدل آزمون IMAT برگزار می شود. علاوه بر این آزمون ها، آزمون­های میان دوره به صورت کتبی برگزار می شود و میزان رشد تحصیلی دانشجویان را در میان دوره مورد سنجش قرار می­دهد. در پایان دوره نیز آزمون Final به صورت کتبی و با نظارت دقیق اساتید برگزار می شود.

آزمون آیمت ایتالیا

آزمون تعیین سطح دوره آیمت ایتالیا

آزمون تعیین سطح دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در ۵ مبحث مختلف از جمله زبان انگلیسی، زیست شناسی و شیمی، ریاضی و فیزیک به زبان انگلیسی برگزار می شود. متقاضیانی که دانش زبانی مناسبی داشته باشند می توانند بدون گذراندن دوری زبان جنرال مستقیما وارد دوره اصلی دروس علوم پایه پزشکی شوند. در غیر این صورت ابتدا باید دوره زبان جنرال در سطح پری آیلتس و آیلتس را بگذرانند. یکی از شروط پذیرش پزشکی ایتالیا داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل ۵٫۵ آیلتس است.

 

زمان برگزاری دوره آمادگی IMAT

دوره آمادگی آزمون IMAT  ایتالیا در شهر تهران و در دی ماه برگزار می شود و به مدت ۶ ماه تا اوایل تیر ماه ادامه می یابد. این دوره فقط یک بار در سال برگزار می شود و بعد از برگزاری دوره، گروه آریا ویزا به متقاضیان جهت ثبت نام و شرکت در آزمون آیمت کمک های لازم را انجام می دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up