رشته دنداپزشكي دانشگاه پاول جوزف سافاريك اسلواکی

رشته دنداپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

اطلاعات کلی رشته

 • :

  6 سال/ 12 ترم

 • :

  محدوديت ندارد

 • :

  داشتن ديپلم دوره متوسطه

 • :

  دارد

 • :

  نياز ندارد ولي گذراندن دوره زبان اسلواكي بدون امتحان پاياني نياز است.

 • :

  ندارد

 • :

  ندارد

 • :

  مه (May)

 • :

  ژوئیه (July)

 • :

  شيمي و زيست شناسي

 • :

  10 الی 12 هزار یورو

 • :

  600 تا 800 یورو

 • :

  دارد

معرفی و بررسی تخصصی رشته

آشنایی با دانشگاه پاول جوزف سافاریک در شهر کوشیتسه (Pavol Jozef Šafárik University in Kosice)

دانشگاه پاول جوزف سافاریک شهر کوشیتسه در سال ۱۹۵۹ میلادی تاسیس گردید اما این دانشگاه از سال ۱۹۴۸ میلادی در رشته پزشکی دانشجو پذیرش می کرده است. این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور اسلواکی است که در میان دانشگاه های معتبر جهان هم جایگاه ویژه ای دارد. تا کنون ۱۲ هزار پزشک عمومی و دندانپزشک از دانشگاه پاول جوزف سافاریک فارغ التحصیل شده اند و در کشور های مختلف جهان مشغول به کار هستند. مدارک این دانشگاه در سراسر اتحادیه اروپا معتبر بوده و مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم می باشد.

تحصیل دنداپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک در شهر کوشیتسه کشور اسلواکی

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه دارای ایده ای است مبتنی بر تدریس در کنار آموزش تجربی. به همین منظور این دانشکده ارتباط تنگانگی با بیمارستان پاستور در مجاورت خود دارد و تمامی دانشجویان به طور مداوم در ارتباطی مستقیم با بیماران به تجربه های عملی در روش تدریس دست می یابند. اساتید مجرب و پزشکان حاذق در کنار دانشجویان خود کلاس های تئوری و عملی را پیش می برند و همین امر باعث گردیده تا فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه با کیفیتی بالا و مثال زدنی از این دانشگاه خارج شوند. گواه این ادعا اشتغال سریع و جذب آن ها در بازار کار جهانی است به طوری که در حال حاضر در بیشتر کشور های اتحادیه اروپا و قاره های آسیا و آفریقا و آمریکا و حتی استرالیا پزشکان و دندانپزشکانی از این دانشگاه مشغول به کار می باشند. دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه دارای ۷۰ واحد مختلف است که شامل بخش ها و موسسه های تحقیقات علمی، ساختمان بلند آموزشی و اداری و مکان هایی جهت آزمایش های تجربی است. به این واحد ها، بیمارستان پاستور را هم اضافه کنید تا متوجه شوید تحصیل در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه اسلواکی دارای چه مزایای بی نظیری است. فراموش نکنیم که کیفیت شعار اصلی گردانندگان این دانشگاه بوده و هست.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه

یکی از مهم ترین مزایای مورد نظر متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه اسلواکی، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای ثبت نام است. التبه عدم نیاز به مدرک زبان به این منظور نیست که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه اسلواکی احتیاجی به دانستن زبان انگلیسی نیست چرا که علاوه بر امتحان ورودی، تمامی دروس این رشته هم به زبان انگلیسی تدریس می شوند ولی نکته حائز اهمیت این است که احتیاجی به داشتن مدرک در این زمینه نیست و متقاضیان می توانند بدون دغدغه به مطالعه دروس مربوط به امتحان ورودی بپردازند. در کنار این مزیت، اعتبار بالای مدرک دندانپزشکی و پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه اسلواکی در اتحادیه اروپا و شاید بتوان گفت سراسر جهان است که ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک

۱ – دیپلم (گواهی پایان دوره متوسطه) با تاییدیه رسمی و ترجمه به زبان اسلواکی

۲ – کپی پاسپورت

۳ – کپی شناسنامه

۴ – سه قطعه عکس

۵ – گواهی واکسیناسیون هپاتیت ب

۶ – پرداخت هزینه ورودی

آزمون ورودی دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک

برای ادامه تحصیل در یکی از معتبر ترین دانشگاه های جهان در رشته دندانپزشکی باید به ۲۰۰ سوال تستی به زبان انگلیسی پاسخ دهید. گرفتن نمره قبولی از ۱۰۰ سوال درس شیمی و ۱۰۰ سوال درس زیست شناسی تنها راهی است که می تواند شما را روی صندلی های پاول جوزف سافاریک کوشیتسه کشور اسلواکی بنشاند. برای تحقق این آرزو و آمادگی بیشتر می توانید به مطالعه ۱۰۰۰ نمونه سوال مطرح شده در دوره های قبل مراجعه کنید که در یک کتاب به صورت مجموعه فراهم آمده است. از راهکارهای موفقیت دانش آموزان ایرانی جهت پذیرش دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی، گذراندن دوره های کالج جهت آمادگی آزمون ورودی این دانشگاه است. با گذراندن این دوره ها، دانش آموزان با دروس آموزشی زیست شناسی، شیمی، زبان پزشکی و زبان عمومی آشنا می شوند که نقش موثری در موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه پاول جوزف سافاریک دارد.

درباره مدرک اخد شده از دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه

پس از اتمام دوره ۶ ساله تحصیل در دانشگاه پاول جوزف سافاریک و قبولی در امتحانات پایانی، فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی مدرک (MDDr) معادل D.M.D می گیرند که در تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا (صرف نظر از زبان) مورد تایید است.

هزینه های زندگی در شهر کوشیتسه کشور اسلواکی

برا یکی زندگی نرمال دانشجویی در یکی از ارزان ترین کشور های اتحادیه اروپا باید هزینه ای معادل ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در نظر بگیرید. این هزینه ماهیانه شامل اجاره یک آپارتمان با ۳۰۰ یورو و میل دو وعده غذایی در روز برابر با ۳۰۰ یورو می شود. البته ۱۰۰ یورو در سال هم هزینه بیمه اجباری درمانی در کشور اسلواکی است که تمامی خدمات درمانی را رایگان به شما ارائه خواهد داد.

فرم مشاوره رایگان

مشاوره اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

جهت مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما با شما می توانید فرم روبه رو را پر کرده و برای ما ارسال کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

خود را در اولویت قرار دهید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نظرات و نقد و بررسی کاربران

پاسخی بگذارید

keyboard_arrow_up